Беніта Ферреро-Вальднер перебуватиме в Україні 2 дні


Комісар ЄС з питань зовнішніх зносин і європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер перебуватиме з офіційним візитом в Україні, під час якого вона зустрінеться з Президентом України Віктором Ющенком, Прем'єр-міністром України Юрієм Єхануровим і Міністром палива та енергетики Іваном Плачковим. Вона також візьме участь у засіданні Трійки ЄС на міністерському рівні за участю України, яке відбудеться 3 березня. Передбачається, що Комісар ЄС Ферреро-Вальднер привітає прогрес у здійсненні політичних і економічних реформ, досягнутий протягом минулого року, та посилення відносин між Україною та ЄС після прийняття Плану дій Україна-ЄС, підписаного у рамках Європейської політики сусідства у лютому 2005 року. Також очікується, що пані Ферреро-Вальднер наголошуватиме на важливості проведення вільних і чесних виборів, які стануть ключовим елементом у відкритті нових перспектив для відносин між Україною та ЄС, включаючи і для нової розширеної угоди, та закликатиме до продовження розпочатих реформ. Візит Комісара ЄС свідчить про те, що Європейська Комісія як і раніше підтримує розвиток України та сподівається, що Україна твердо продовжуватиме рухатися на шляху реформ і після виборів.

Напередодні свого візиту до України Комісар ЄС Ферреро-Вальднер заявила:

"Україна зробила визначний прогрес у здійсненні демократичних і економічних реформ після Помаранчевої революції. Протягом минулого року країна підтвердила своє тверде рішення наблизитися до ЄС. Дуже важливо зберегти цю позитивну рушійну силу у наших відносинах".

"Я вітаю зусилля Президента Ющенка, спрямовані на забезпечення становлення демократичних стандартів під час парламентських виборів, що наближаються, оскільки проведення цих виборів стане головним чинником у визначенні можливості подальших кроків для поглиблення наших відносин".

"Ми сподіваємося, що новий уряд прийме рішення про консолідацію наших спільних досягнень і твердо продовжуватиме рухатися на шляху реформ".

На засіданні Трійки ЄС 3 березня міністри закордонних справ обміняються інформацією про розвиток внутрішньої ситуації в Україні та ЄС, відзначать успіхи, досягнуті у відносинах між Україною та ЄС і обговорять плани подальшого розвитку співпраці протягом 2006 року. Вони також обміняються поглядами на відносини з Росією, Молдовою та Бєларуссю.

Конкретними досягненнями у відносинах між Україною та ЄС після схвалення спільного Плану дій рік тому є підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо співпраці в енергетичній галузі, відкриття переговорів щодо спрощення візового режиму паралельно з переговорами про укладення угоди про реадмісію, а також надання Україні статусу країни з ринковою економікою та відкриття Місії ЄС з надання допомоги на українсько-молдовському кордоні, включаючи на Придністровській ділянці.

ЄС налаштований невідкладно розпочати консультації про розширену угоду між Україною та ЄС, як тільки будуть виконані політичні пріоритети Плану дій Україна-ЄС. Демократичне проведення парламентських вибрів в Україні 26 березня є ключовим елементом у цьому відношенні. ЄС також готовий розпочати переговори про створення зони вільної торгівлі у рамках розширеної угоди як тільки Україна приєднається до СОТ.

Додаткова інформація: http://europa.eu.int/comm/external_relations/ukraine/intro/index.htm

[...]
Начало
[696] [ 697 ] [ 698 ] [ 699 ] [ 700 ] [ 701 ] [ 702 ] [ 703 ] [ 704 ] [ 705 ] [ 706 ] [ 707 ] [ 708 ] [ 709 ] [ 710 ] [ 711 ] [ 712 ] [ 713 ] [ 714 ] [ 715 ]

Информация с сайта: pv-gazeta.dp.ua