50 років Римському договору - 50 років стабільності, миру та процвітання


25 березня 2007 року Європейський Союз відзначить своє 50-річчя. З цієї нагоди відбудуться різноманітні святкування по всій Європі, зокрема, перший в історії ЄС самміт молоді у Римі 23-25 березня та головна подія - неформальний самміт лідерів країн-членів ЄС у Берліні, на якому планується ухвалити політичну декларацію про європейські цінності та амбіції на майбутнє. Представництво Європейської Комісії в Україні у свою чергу організувало лекцію для студентів на тему "50 років Римському договору - 50 років стабільності, миру та процвітання".

Лекція відбулася у приміщенні Київського Національного університету імені Т. Шевченка і зібрала близько 400 студентів кількох українських університетів. Перед студентами виступили Ієн Боуг, Посол, Голова Представництва Європейської Комісії в Україні та Білорусі, Посол Німеччини в Україні Райнхард Шеферс, Андрій Веселовський, заступник Міністра закордонних справ України, та Валерій Копійка, професор Київського Національного університету ім. Т. Шевченка.

Ієн Боуг сказав: "Від свого народження 25 березня 1957 р., коли шість країн підписали Римський договір, яким було засновано Європейську Економічну Спільноту, та договір про заснування Європейської спільноти з атомної енергії, ЄС виріс в організацію, до якої входить 27 країн, і яка сприяє процвітанню, стабільності та безпеці. Вражає те, що як тільки країна досягає рівня, коли вона може робити вільний вибір, вона обирає вступ до ЄС. Батьки-засновники об'єднаної Європи були, можливо, достатньо далекоглядними, щоб усвідомлювати, чого досягне їхня спільна спроба у 2007 році. У будь-яком випадку, я думаю, таких людей було небагато. Для більшості з нас важливо, щоб ми знали і вірили у те, що ми рухаємося у правильному напрямку."

Райнхард Шеферс додав: "Сьогодні Європейський Союз став реальністю щоденного життя вже майже 500 млн. людей. У той же час, ЄС повністю перетворив європейську родину народів. 27 держав - незалежно від їхніх розмірів - тісно співпрацюють в усіх галузях, спираючись на взаємоповагу та рівні права. Крім того, ЄС означає практичну солідарність, і не лише у сфері економіки та фінансів. Не зважаючи на деякі структурні та практичні недоліки, процес європейської інтеграції справедливо вважається унікальною та історичною історією успіху."

Відзначення 50-ї річниці з нагоди заснування ЄС має значення для України, оскільки це свідчить про те, що Україна має стабільного і надійного партнера. Європейський Союз підтримує європейські прагнення України та допомагає країні більше наблизитися до Європейського Союзу. Надання статусу ринкової економіки, підтримка членства України в СОТ, бажання приступити до переговорів щодо глибокої Угоди про зону вільної торгівлі, укладення угоди про спрощення візового режиму, співпраця у сфері енергетики, нова розширена угода, переговори щодо якої розпочалися 5 березня, збільшення фінансування у рамках програми ТАСІС і ЄІСП, План дій Європейської політики сусідства, все це має лише одну мету - посилити процес наближення України до Європейського Союзу та підтвердити позицію України, як важливого члена Європейської родини.

[...]
Начало
[414] [ 415 ] [ 416 ] [ 417 ] [ 418 ] [ 419 ] [ 420 ] [ 421 ] [ 422 ] [ 423 ] [ 424 ] [ 425 ] [ 426 ] [ 427 ] [ 428 ] [ 429 ] [ 430 ] [ 431 ] [ 432 ] [ 433 ]

Информация с сайта: pv-gazeta.dp.ua