Конституція України – запорука щастя і добробуту як для нинішніх, так і для майбутніх поколінь


Прийняття 28 червня 1996 року основного Закону України – Конституції – не тільки завершило складний п’ятирічний конституційний процес в Україні, а й стало для українського народу подією доленосного значення. Українська держава, за незалежність якої століттями боролися мільйони українських патріотів і котра відродилася наприкінці ХХ-го століття як результат реалізації українською нацією свого незаперечного права на самовизначення, отримала цивілізоване уконституювання, яке відповідає правовим традиціям демократичного світу.

Конституція – це Основний Закон держави, що об’єднує у собі групу норм із вищою юридичною силою, які закріплюють основи державного ладу, права, свободи та обов’язки особи і громадянина, систему та принципи організації державної влади, територіальної організації держави.

Прийнята парламентом Конституція України, яка утвердила реальність української національної державності, дає не тільки можливість нам, сущим в Україні, будувати вільну, демократичну, соціальну і правову державу, котра визнає людину найвищою соціальною цінністю, є також даниною пам’яті мільйонів українців, що віддали своє життя за неї на полі слави в Україні і за її межами, на сибірських каторгах та по інших чужинах, а то й просто в рідній домівці в голодному 1933-му… Одні пішли з цього світу, щоб українська держава мала право на існування, а народ український – на мирну працю, добробут і злагоду, гідне місце в колі вільних народів. Мільйони патріотів загинули, щоб ми сьогодні жили й берегли рідну українську державу, яка є також запорукою щастя і добробуту прийдешніх поколінь. Історія українських конституцій у часовому просторі налічує декілька століть. Біля її джерел лежать такі відомі науковому світові пам’ятки вітчизняної правової культури, як "Руська Правда", "Литовські статути", акти періоду козацької держави Богдана Хмельницького (зокрема "Березневі статути") тощо.

Безпосереднім початком історії українських конституцій вважають 5 квітня 1710 р., коли в м. Бендерах (теперішня територія республіки Молдова) було затверджено "ПРАВОВИЙ УКЛАД ТА КОНСТИТУЦІЯ ВІДНОСНО ПРАВ І ВОЛЬНОСТЕЙ ВІЙСЬКА ЗАПОРІЗЬКОГО (більше відомі сьогодні як "Конституція Пилипа Орлика").

Яскравою сторінкою українських конституцій є період УНР – ЗУНР (1917-1923РР.), котрий представлений низкою конституційних актів (Універсали Української Центральної Ради, Конституція УНР, закони УНР про державні символи, громадянство, національно-персональну автономію

На теперішній час Конституція України є утвердженням нашого державного поступу до гідного українського життя. Вона є цінністю як для нинішніх, так і для майбутніх поколінь.

Провідний спеціаліст Павлоградського міськрайонного управління юстиції

О.С. Міщенко

[...]
Начало
[2904] [ 2905 ] [ 2906 ] [ 2907 ] [ 2908 ] [ 2909 ] [ 2910 ] [ 2911 ] [ 2912 ] [ 2913 ] [ 2914 ] [ 2915 ] [ 2916 ] [ 2917 ] [ 2918 ] [ 2919 ] [ 2920 ] [ 2921 ] [ 2922 ] [ 2923 ]

Информация с сайта: pv-gazeta.dp.ua