О разделе имущества при разводе


При разводе нередко возникают конфликты из-за совместно нажитого добра. Должно ли быть разделено между супругами имущество, которое подарили одному из них во время брака? На этот вопрос отвечает главный специалист Павлоградского горрайонного управления юстиции О. Мищенко.

"Відповідно до Сімейного кодексу України (надалі - СК) майно подружжя розділяється на спільну сумісну та особисту приватну власність. За загальним правилом, відповідно до ст. 60 СК майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чаоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).

Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя і у разі розлучення ділиться порівну. Водночас, у п.2 ч. 1 ст. 57 СК передбачено, що особистою приватною власністю чоловіка або дружини є, зокрема, майно, набуте одним з подружжя за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування.

Таким чином, ви не зможете претендувати на частину майна, яку отримано одним із подружжя на підставі договору дарування навіть за час шлюбу, оскільки згідно із законодаством це майно вважається особистою приватною власністю".

Присылайте свои вопросы на почтовый адрес редакции ("Популярные ведомости", ул.Горького 166, г.Павлоград), на электронный адрес , либо задавайте их по телефону (6-25-61). Ответы специалистов управления юстиции будут вскоре опубликованы в газете "ПВ".

Справка "ПВ":

График работы общественной приемной для малообеспеченных граждан, действующей при Павлоградском горрайонном управлении юстиции:

Понедельник - с 9.00 до 13.00 (прием проводят специалисты: Кулик Ольга Павловна и Косая Юлия Игоревна).

Четверг - с 14.00 до 17.00 (прием проводят специалисты: Кулик Ольга Павловна и Красюк Елена Владимировна).

Адрес: ул.Советская, 50 (здание бывшей вечерней школы), третий этаж, кабинет №5.

[...]
Начало
[2731] [ 2732 ] [ 2733 ] [ 2734 ] [ 2735 ] [ 2736 ] [ 2737 ] [ 2738 ] [ 2739 ] [ 2740 ] [ 2741 ] [ 2742 ] [ 2743 ] [ 2744 ] [ 2745 ] [ 2746 ] [ 2747 ] [ 2748 ] [ 2749 ] [ 2750 ]

Информация с сайта: pv-gazeta.dp.ua