ЄС та Україна починають переговори з угоди про вільну торгівлю


Комісар ЄС з питань торгівлі Пітер Мендельсон, Президент України Віктор Ющенко, Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко і члени українського уряду 18 лютого розпочали переговори з угоди про вільну торгівлю (УВТ) між ЄС та Україною. Початку цих переговорів передувало завершення Україною 5 лютого 2008 р. процесу вступу до СОТ, що було передумовою переговорів з УВТ.

Будучи, безсумнівно, найбільшим експортним ринком України, ЄС є очевидним партнером, поглиблення економічних зв'язків з яким призведе до зростання обсягів торгівлі та інвестицій.

Відкриваючи переговори, Пітер Мендельсон заявив: "Це є свідченням прихильності ЄС до обраного ним курсу щодо України - ще не встигли висохнути чорнила на угоді про вступ до СОТ, як ми вже приїхали до Києва, щоб скориставшись вступом [України до СОТ] започаткувати новий етап у наших економічних відносинах. Процес, який ми розпочинаємо, стосується не лише торгових та інвестиційних потоків. Він знаменує собою неухильну політичну та економічну інтеграцію України до світової економіки та поглиблення партнерства з ЄС".

ЄС та Україна планують розвивати відносини на засадах лібералізації, обумовленої членством України в СОТ. З цією метою планується укласти широкомасштабну угоду, яка наблизить регулятивні стандарти та поліпшить доступ до інвестицій в обох напрямках. Ця угода зменшить витрати на імпорт з ЄС для українських підприємств і споживачів, а також сприятиме доступу України до єдиного ринку ЄС, який є найбільшим у світі.

УВТ буде частиною нової розширеної угоди між ЄС та Україною, переговори з якої вже ведуться. Також УВТ між ЄС та Україною є частиною ширшої політики ЄС, спрямованої на створення стабільного та процвітаючого європейського кола сусідів за допомогою поглиблення економічних зв'язків. ЄС - це не лише найбільший торговий партнер України, але також і один з найбільших і найбагатших ринків у світі. Завдяки поглибленню економічних зв'язків з ЄС Україна отримує величезні переваги.

Торгівля між ЄС та Україною

Серед експортних ринків ЄС Україна наразі займає 25 сходинку; ЄС є першим торговим партнером України, після якого йде Росія. В останні роки спостерігалось стабільне зростання обсягів торгівлі між ЄС та Україною, які у 2006 році [у грошовому виразі] склали 26 млрд. євро. Останні дані за 2007 рік свідчать про продовження цієї тенденції. Український експорт до ЄС переважно складається з базової продукції, такої як метал, енергоресурси, машинне обладнання, сільськогосподарська продукція, а також хімікати. Більшу частину експорту до України складає машинне обладнання, хімікати та транспортне обладнання.

ЄС є, поза сумнівом, найбільшим іноземним інвестором в Україну. Так, у 2006 році потоки прямих іноземних інвестицій, що надійшли з ЄС- 25, склали 5,5 млрд. євро, тоді як у 2003 цей показник становив лише 230 млн. євро.

[...]
Начало
[2516] [ 2517 ] [ 2518 ] [ 2519 ] [ 2520 ] [ 2521 ] [ 2522 ] [ 2523 ] [ 2524 ] [ 2525 ] [ 2526 ] [ 2527 ] [ 2528 ] [ 2529 ] [ 2530 ] [ 2531 ] [ 2532 ] [ 2533 ] [ 2534 ] [ 2535 ]

Информация с сайта: pv-gazeta.dp.ua