Забруднення Чорного моря нафтою
Україна отримала звіт групи експертів ЄС


Сьогодні Європейська Комісія представила перший звіт про розлив нафти, що стався у Керченській протоці 11 листопада 2007 року, а також технічне завдання для проведення оцінки заподіяної шкоди та потреб після катастрофи для середньо- та довгострокового відновлення забрудненої місцевості.

Після того, як українська сторона звернулась по експертну допомогу для оцінки нафтового забруднення Керченської протоки, Центр моніторингу та інформації Європейської Комісії (ЦМІ) направив в Україну свою групу експертів. Експерти провели три дні у районі катастрофи, побували у чотирьох місцях забруднення на українському узбережжі та острові Тузла і відбули з України 24 листопада.

Комісар з питань зовнішніх зносин і Європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер і Комісар з питань довкілля та цивільного захисту пан Ставрос Дімас заявили: "Наша співпраця з Україною є вигідною для обох сторін. Чорне море у нас одне, і ми несемо за нього спільну відповідальність. Ми обопільно зацікавлені разом з іншими прибережними країнами уникати розбалансування його вразливої екосистеми та організації життя всіх, хто користується його вигодами."

На прохання України Європейська Комісія направила в Україну групу експертів ЦМІ, структури ЄК з питань цивільного захисту та протидії забрудненню морів. Експерти дійшли висновку, що обсяги забруднення були меншими, ніж побоювалися спочатку, заходи з очищення проводилися активно, і не було потреби у наданні додаткового обладнання. У своєму звіті експерти зазначили, що осад великих обсягів важкої нафти на морському дні був маловірогідним, проте рекомендували проведення належного моніторингу. Відповідно до звіту сірка, що осіла, не становить безпосередньої загрози для довкілля, але рекомендували підняти затонулі судна з сіркою для її належної переробки. На додаток було рекомендовано здійснювати моніторинг довгострокових наслідків розливу нафти на стан Азовського моря, а також зробити відповідні висновки з цієї катастрофи та оновити плани дій для надзвичайних ситуацій, що виникають внаслідок розливу нафти.

Окрім цього Європейська Комісія через свій Генеральний Директорат зовнішніх зносин (RELEX) завершує підготовку до наступної багатогалузевої оцінки заподіяної шкоди та потреб після катастрофи для середньо- і довгострокового відновлення.

Оцінка розпочнеться у січні 2008 року та триватиме чотири місяці. Її проводитиме уряд України за сприяння групи наукових працівників Європейської Комісії, Програми ООН з питань довкілля (UNEP), Світового банку та країн ЄС. Заходи фінансуватимуться через Інструмент стабільності ЄК. Моніторинг катастрофи у Керченській протоці на підтримку заходів, що виконувалися Європейською Комісією, здійснювали також Європейська агенція з морської безпеки (EMSA) та служба CleanSeaNet. Через супутниковий радар з синтезованою апертурою (SAR) було зроблено знімки відповідного регіону та передані ЦМІ.

Більш детальну інформацію щодо європейського цивільного захисту, забруднення морів та інструменту стабільності можна отримати тут: Цивільний захист - http://ec.europa.eu/environment/civil/index.htm та IP/07/1715 Зовнішні зносини - http://ec.europa.eu/world/index_en.htm

[...]
Начало
[2282] [ 2283 ] [ 2284 ] [ 2285 ] [ 2286 ] [ 2287 ] [ 2288 ] [ 2289 ] [ 2290 ] [ 2291 ] [ 2292 ] [ 2293 ] [ 2294 ] [ 2295 ] [ 2296 ] [ 2297 ] [ 2298 ] [ 2299 ] [ 2300 ] [ 2301 ]

Информация с сайта: pv-gazeta.dp.ua