Президент Буш сказав, що двері до членства у НАТО залишаються відкритими


Сполучені Штати продовжують виступати за членство у НАТО для всіх європейських демократій, що готові розділити зобов'язання альянсу, з яких найбільш фундаментальним є захищати свій народ від загроз нового сторіччя, сказав Президент Буш 28 листопада.

Виступаючи у Латвійському університеті в Ризі, де проводиться саміт 26 голів держав і урядів країн НАТО, президент відзначив, що зустріч альянсу вперше відбувається у країні, що була в минулому анексована Радянським Союзом. Тепер, через 15 років після розпуску Радянського Союзу, три Балтійські країни - Латвія, Литва та Естонія - є членами НАТО. Після років боротьби "Балтійські країни зайняли належне їм місце у спільноті вільних націй" і перетворюються на "життєво важливу частину" "найпотужнішого військового союзу в історії", сказав Буш. "Як союзники по НАТО, ви ніколи вже не опинитеся наодинці, захищаючи вашу свободу, і ніколи не будете окуповані іноземною державою", сказав він.

Говорячи про майбутній саміт НАТО 2008 року, президент сказав, що "двері до членства у НАТО залишаються відкритими", і що альянс сподівається запропонувати членство таким країнам як Хорватія, Македонія і Албанія, які зараз беруть участь у плані дій щодо членства у НАТО.

Він також запевнив, що Сполучені Штати будуть продовжувати підтримувати членство для Грузії та України у той час, як обидві країни продовжуватимуть здійснювати політичні реформи. Зокрема, Президент Буш сказав: "Ми також підтримуємо керівництво України у його роботі з приборкання корупції, утвердження верховенства права і служіння справі миру. Наша позиція чітка: за утвердження в Україні демократії і проведення її керівництвом життєво важливих реформ, членство у НАТО буде відкритим для українського народу, якщо таким буде його вибір".

Також, через Раду НАТО-Росія, альянс розбудовує зв'язки з Росією задля зміцнення спільної безпеки і співпраці у боротьбі проти тероризму і розповсюдження найнебезпечніших видів зброї.

У той же час Буш відзначив, що НАТО "не повинне забувати тих, хто досі страждає у тиранії" в Білорусі, де "учаснків мирних протестів б'ють, а опозиційні лідери 'зникають' від рук агентів жорстокого режиму". Президент сказав, що колективну свідомість Європи і Сполучених Штатів обурює "існування такого гноблення у нашому середовищі" і оголосив, що в НАТО є що сказати білоруському народу: "бачення цілісної, вільної Європи, що живе в мирі, включає і вас, і ми солідарні із вами у вашій боротьбі за свободу".

Президент Буш охарактеризував Афганістан як "найважливішу військову операцію НАТО", під час якої внесок до цієї місії роблять усі 26 країн-членів і ще 11 країн-партнерів.

Починаючи із літа 2006 року, коли НАТО перебрало від США контроль над операціями з безпеки у південному Афганістані, сили Талібану вбачали у цьому переході "нагоду перевірити волю альянсу", зауважив Буш. "Це було помилкою, - продовжив президент. - Союзні сили билися хоробро і завдали Талібану великих втрат". Проте, решта бійців Талібану, а також аль-Каїди, наркоторгівці та інші продовжують активно діяти і не полишають наміру зруйнувати нову демократію в Афганістані. "Перемога над ними вимагатиме повної рішучості нашого альянсу", сказав Буш.

Союзники по НАТО надають особовий склад і ресурси в Іраку, включаючи підготовку персоналу іракських сил безпеки і допомогу у створенні нової військової академії в Багдаді.

Буш повторив свою відмову виводити сили з Іраку "до того, як місію буде завершено", і сказав, що операції в Іраку і Афганістані "є частиною боротьби між поміркованістю і екстремізмом, що розгортається на широко взятому Близькому Сході". НАТО має відповідальність "допомогти піднятися і підтримувати" помірковані сили в регіоні, сказав Буш. "Ми повинні дати надію мільйонам людей, зміцнивши молоді демократії від Кабулу до Багдаду і Бейруту, і ми повинні просувати свободу як велику альтернативу тиранії й терору". Буш сказав, що у кінцевому підсумку тривкий мир може бути досягнутий лише завдяки утворенню тривких вільних суспільств і що Сполучені Штати і їхні союзники по НАТО "відмовляються піддаватися песимізму, який прирікає мільйони людей на Близькому Сході на нескінченне пригноблення".

Повний текст виступу Президента Буша доступний на вебсайті Білого дому, http://www.whitehouse.gov/news/releases/2006/11/20061128-13.html.

[...]
Начало
[21] [ 22 ] [ 23 ] [ 24 ] [ 25 ] [ 26 ] [ 27 ] [ 28 ] [ 29 ] [ 30 ] [ 31 ] [ 32 ] [ 33 ] [ 34 ] [ 35 ] [ 36 ] [ 37 ] [ 38 ] [ 39 ] [ 40 ]

Информация с сайта: pv-gazeta.dp.ua