Кто имеет право на выплаты?


В редакцию "ПВ" пришло письмо, в котором жительница Першотравенска спрашивает, имеет ли она право получить выплату на основании постановления "О реализации Закона Украины "О реструктуризации задолженности по выплатам, предусмотренным статьей 57 Закона Украины "Об образовании" педагогическим, научно-педагогическим и другим категориям учебных заведений", если с 1989 года по 2001 она работала в городском жилищно-коммунальном предприятии (тогда управление жилищно-коммунального хозяйства) педагогом-организатором в клубе школьников "Ровесник".

Чтобы получить ответ на этот вопрос, корреспондент "ПВ" обратилась к заведующей Першотравенским городским отделом образования (ГОРОО) Ирине Романюк. По ее словам, ГОРОО занимается этими вопросами только в том случае, если человек работал или работает непосредственно в сфере образования. В данной ситуации лучше обратиться к главе профсоюза, в котором состояли педагоги-организаторы клубов школьников, или в юридическую консультацию.

Корреспондент "ПВ" попросила прокомментировать данную ситуацию юриста Украинской Ассоциации издателей периодической печати Лилию Николову.

"Дія вказаної постанови Кабінету Міністрів, як і дія самого Закону України "Про реструктуризацію заборгованості з виплат, передбачених статтею 57 Закону України "Про освіту" педагогічним, науково-педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів" має розповсюджуватися на читачку, яка звернулася до редакції зі своїм питанням.

Адже як випливає зі звернення, клуб школярів є позашкільним навчальним закладом (згідно ч. 1 ст. 39 Закону України "Про освіту"), а сама читачка - педагогічним працівником у відповідності до Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів. Стаття 57 Закону України "Про освіту" встановлює гарантії держави для всіх педагогічних працівників. На реалізацію окремих її положень і було прийнято Закон України "Про реструктуризацію заборгованості з виплат, передбачених статтею 57 Закону України "Про освіту" педагогічним, науково-педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів".

Згідно цього Закону:

- виплати надбавок за вислугу років та допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки визнаються кредиторською заборгованістю Державного бюджету України;

- ця кредиторська заборгованість є обов'язковою до погашення і погашається протягом п'яти років виключно у грошовій формі за рахунок коштів Державного бюджету України;

- заборгованість погашається працівникам помісячно разом з виплатою поточної заробітної плати, а працівникам, які вийшли на пенсію, кредиторська заборгованість погашається за фактичний час роботи, і її сума враховується при обчисленні пенсії;

- утворення заборгованості із зазначених виплат не допускається.

Більш детально питання регулює Порядок погашення кредиторської заборгованості державного бюджету педагогічним і науково-педагогічним працівникам навчальних закладів та установ освіти з виплати надбавки за вислугу років та допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки, затверджений постановою Кабінету Міністрів від 19 вересня 2005 р. N 934.

Порядком, зокрема, встановлено, що педагогічним працівникам закладів та установ (працюючим, сумісникам, звільненим і пенсіонерам) суми надбавок за вислугу років нараховуються за період із січня 1997 по серпень 2002 року залежно від стажу роботи, а допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки - за період із січня 1998 по серпень 2002 року.

При цьому особам, які працювали у 1997 - 2002 роках на посадах педагогічних працівників закладів та установ і звільнилися або вийшли на пенсію, заборгованість погашається один раз на квартал за їх заявою, поданою закладу чи установі, в яких вони працювали та які їм нарахували виплати.

А у разі реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) закладу чи установи, в якому працював педагогічний або науково-педагогічний працівник, заборгованість погашається його правонаступником".

[...]
Начало
[1033] [ 1034 ] [ 1035 ] [ 1036 ] [ 1037 ] [ 1038 ] [ 1039 ] [ 1040 ] [ 1041 ] [ 1042 ] [ 1043 ] [ 1044 ] [ 1045 ] [ 1046 ] [ 1047 ] [ 1048 ] [ 1049 ] [ 1050 ] [ 1051 ] [ 1052 ]

Информация с сайта: pv-gazeta.dp.ua